3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.       13 marca, w poniedziałek, przypada 10.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

 

2.        15 marca, we środę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 11.00, pod hasłem: „Masz wolną wolę, masz wybór”, odbędzie się spotkanie z Panem Lechem Zakrzewskim, muzykiem, kabareciarzem, poetą, dziennikarzem, społecznikiem, terapeutą. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

3.        W dniach 17 - 19 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

          Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

          Spowiedź – w piątek i w sobotę.

          Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. prałat dr Zbigniew Rostkowski, Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

          W związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 22 lutego do 4 czerwca). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych.

          Prosimy także, aby osoby słabo słyszące spowiadały się w zakrystii.

 

4.       Zachęcamy do nabywania czekoladowych baranków wielkanocnych. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na pomoc najbardziej potrzebującym. Baranki są w cenie 10 zł/szt.