2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

2.        8 marca, we środę – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy kobiety na Drogę Krzyżową, w piątek, 10 marca, która będzie ofiarowana w ich intencji.

3.        Również, 10 marca, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.

4.       W dniach 10 – 11 marca br. parafia Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim organizuje całodobowe nabożeństwo pasyjne „Zegar Męki Pańskiej”. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której będą czytane rozważania dotyczące poszczególnych godzin męki Pana Jezusa oraz odmawiane modlitwy pokutne. Nabożeństwo rozpocznie się w piątek, 10 marca, o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy w sobotę, 11 marca, Mszą św. o godz. 15.00. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

5.       12 marca, w przyszłą niedzielę, przypada rocznica śmierci papieża św. Grzegorza I Wielkiego (+604 r.). Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Grzegorza Zasłonki, naszego wikariusza. Polećmy Bogu w modlitwie naszego solenizanta.

6.       Także, 12 marca, w przyszłą niedzielę w Zembrowie odbędzie się Dzień Skupienia dla kobiet. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

7.       11 marca, w sobotę na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się kiermasz charytatywny, w czasie którego będą zbierane datki na leczenie Wiktora Zawadzkiego. Dziecko ma wrodzoną wadę serca – HLHS. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

Jednocześnie na ten sam cel, w dniach 10 i 11 marca, odbędzie się zbiórka w sklepie Topaz w Kosowie Lackim.

8.       Z 31 marca na 1 kwietnia, z piątku na sobotę, odbędzie się w naszej parafii Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godzinie 19:00 w kościele parafialnym. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozesłanie uczestników.

Trasa Drogi Krzyżowej, która wynosi 18 km, rozpoczyna się i kończy w naszym kościele i wiedzie przez następujące miejscowości: Kosów Lacki, Nowa Wieś, Stary Ratyniec, Zaleś, Łomna, Kosów Hulidów i Kosów Lacki. Zakończenie - przewidywane jest na godz. 24.00 (w zależności od tempa pokonywania trasy). Na szlak pątniczy warto zabrać ze sobą krzyż (mały, drewniany), kamizelkę odblaskową, oświetlenie, różaniec oraz coś do picia.

Podczas trwania Drogi Krzyżowej w kościele będzie się odbywała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chętnych do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i adoracji, prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na facebook¢u:  wydarzenie „Nocna Droga Krzyżowa”.

9.       Na wtorek, 4 kwietnia, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 2 kwietnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

10.     Zakończył się i został definitywnie rozliczony projekt pod nazwą: „Renowacja stolarki drzwiowej w zabytkowym kościele Narodzenia NMP w Kosowie Lackim”. Całkowity koszt zadania wyniósł 250 000 zł, z czego 217 581 zł – to środki zewnętrzne, a 32 419 zł – to wkład własny parafii.

„Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

Środki zewnętrzne zostały przekazane Parafii przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Projekt nie zostałby zrealizowany, gdyby nie współpraca ze Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” z Drohiczyna i Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki.

Składamy serdeczne podziękowania:

-Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego,

-Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,

-Pani Prezes Agnieszce Wojtkowskiej ze Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”,

-Panu Burmistrzowi Janowi Słomiakowi – za przychylność i niezbędną pomoc w realizacji projektu.

Dziękujemy, Pani Bożenie Andrzejczuk i Panu Pawłowi Nasiłowskiemu z UMiG w Kosowie Lackim za troskę o formalną realizację projektu.

Dziękujemy, Panu Konserwatorowi Zabytków Mirosławowi Starczewskiemu z Siedlec i Panu Architektowi Andrzejowi Nowakowskiemu z Białegostoku za merytoryczny wkład w realizację projektu. Dziękujemy, wszystkim Darczyńcom, dzięki którym można było pokryć część kosztów własnych związanych z projektem.