26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       27 września, we wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

 

2.       28 września, we środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

3.       Również, 28 września, we środę o godz. 15.00 – „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przy krzyżu papieskim.

 

4.       Także, 28 września, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 

5.        29 września, we czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

6.       30 września, w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

7.        1 października, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

 

8.       Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna, po południu, będzie czynna od godz. 16.00 do godz. 16.45.

 

9.        1 października pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

 

10.     Również, 1 października, w sobotę, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane: w dni powszednie - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

          Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

          Zachęcamy także, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach i domach prywatnych.

          Za odmówienie części różańca (5 tajemnic) w kościele lub kaplicy publicznej, a także w gronie rodziny, można zyskać odpust zupełny.

          Na spotkanie 1 października w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone różańce, a następnie – rozdane dzieciom. Po nabożeństwie odbędzie się także, krótkie spotkanie z rodzicami.

 

11.     2 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.

 

12.      Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 2 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK: Intencja ewangelizacyjna – O Kościół otwarty na wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

 

14.     INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

-o wspieranie modlitwą i dziełami miłosierdzia pracujących na Misjach i za wschodnią granicą naszej Ojczyzny,

-o potrzebne łaski dla obdarzonych powołaniem do życia kapłańskiego i zakonnego,

-o upragniony pokój w Ukrainie i w naszych sercach.

 

15.     Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Magdalenie Domagale i Adamowi Tarasiewiczowi oraz Weronice Pasek i Marcinowi Romańczukowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.