1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14, 6) rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

W dniach 11 - 17 września – kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

Dzieci i młodzież, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

2.       13 września, we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

3.       Również, 13 września, we wtorek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

4.       14 września, we środę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

5.       15 września, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

6.       16 września, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

7.       Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Triduum ku czci swego patrona – św. Stanisława Kostki:

-16 września o godz. 17.00 w salce na plebanii – konkurs plastyczny (prosimy zabrać ze sobą kredki);

-17 września o godz. 18.00 – Msza św., a po niej – ognisko z kiełbaskami;

-18 września o godz. 12.00 – Msza św. z poświęceniem tornistrów-plecaków i przyborów szkolnych.

8.       17 września, w sobotę, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

9.        W przyszłą niedzielę, 18 września będziemy obchodzili 56.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W związku z tym po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

10.     Również, 18 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne z dziećmi, które w przyszłym roku będą przystępowały do I Komunii św. i ich rodzicami.

Przypominamy, że I Komunia św. w 2023 r. odbędzie się 21 maja.

11.     Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary na przygotowanie poczęstunku podczas dożynek: Nowy Ratyniec – 850 zł, KŻR im. Św. o. Pio (ul. Pańska) – 400 zł, Sitne i Grądy (Ofiarodawcy anonimowi) – po 300 zł, KŻR im. Św. Faustyny Kowalskiej (ul. Nowa) – 200 zł.

Jeszcze raz, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przebieg wczorajszych Dożynek Diecezjalnych w Kosowie Lackim.

12.     Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Kindze Bańkowskiej i Pawłowi Filipczukowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.