5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       6 kwietnia, we środę, przypada 9.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie, o naszym Pasterzu.

2.       7 kwietnia - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

3.       Przypominamy, że 8 kwietnia odbędzie się nocna Droga Krzyżowa, na którą przyjmowane są jeszcze zapisy. Do tej pory zgłosiło się 75 osób.

W czasie Drogi Krzyżowej w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby zapisywać się także na adorację.

4.        W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 12.00 (!). Tu następuje zmiana w porównaniu z latami poprzednimi, aby w ten sposób, do świętowania Niedzieli Palmowej, zachęcić jak najwięcej dzieci i młodzieży. W czasie pozostałych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm.

Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę.

Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.

5.        Także, w przyszłą niedzielę w godz. 11.20 – 12.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z krawcową (przymiarka).

6.       Również, w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, przypada dzień imienin Pana Kościelnego i Grabarza Michała Poślady. Pamiętajmy, tego dnia, o naszym Solenizancie w modlitwie.

7.        Przypominamy, że na 12 kwietnia planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 10 kwietnia zgłosić chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

8.       4 kwietnia, w poniedziałek o godz. 16.45, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się projekcja filmu pt. „Cud Guadelupe”.

9.       W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej będą rozprowadzać przy kościele karty i babki świąteczne.

Dochód z akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne, przede wszystkim na pomoc dla uczniów – uchodźców z Ukrainy i na pokrycie kosztów „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin, która jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 roku.

10.     Także, 10 kwietnia, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w budynku MGOK w Kosowie Lackim odbędzie się Pokaz Talentów Dzieci i Młodzieży Gminy Kosów Lacki.

11.     W MGOK w Kosowie Lackim organizowany jest darmowy kurs komputerowy dla dorosłych i seniorów. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń i w Domu Kultury.