4 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Dzisiaj, po Mszach św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny i pierniczki. Środki pozyskane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność statutową stowarzyszenia.

2.       22 grudnia, we środę o godz. 17.00 – ostatnie roraty w czasie tegorocznego adwentu, a po nich – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion. Roraty zostaną odprawione także we środę rano, o godz. 6.45. W czasie wieczornych rorat do naszego kościoła zostanie wniesione przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

3.       Również, 22 grudnia, we środę, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 20 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

4.       Także, we środę, 22 grudnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

5.       24 grudnia, w piątek - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach adwentowych, przyjadą z pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi.

Zachęcamy także, aby w wigilię, w godz. 12.00 – 15.00, zabrać do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju i zapalić nim świecę wigilijną. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.

6.       25 grudnia, w sobotę - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy więc, do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

7.       26 grudnia, w przyszłą niedzielę - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.