1.  27 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  2.  28 września, we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  3.  Również, 28 września, we wtorek - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, włączając się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i placach świata”, będziemy się modlić o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie; za biskupów i kapłanów, by z odwagą głosili słowo Boże; o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; o nawrócenie wrogów Boga i Kościoła; za nasze rodziny, by były Bogiem silne.
    Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przykościelnym przy krzyżu papieskim. Serdecznie zapraszamy.
  4.  29 września, w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Tego dnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, która chciałby udzielać się przy naszej parafii, należeć do grupy młodzieżowej. Spotkanie w salce na plebanii.

1.  30 września, w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  2.   1 października, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.
  3.  Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 16.45.
  4. Także, 1 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. Nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach o godz. 15.30.
  5.  Również, 1 października, w piątek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowyNabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, która będzie o godz. 17.00, a w niedziele – po sumie.

Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek i czwartek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

Zachęcamy także, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach i domach prywatnych. Dzieci, uczestniczące w różańcu w kościele będą otrzymywać tematyczne naklejki.

Po Mszy św., 1 października, w piątek, odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

1.   2 października, w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  2.  Także 2 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.
  3.   3 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.
  4.  Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 3 października, będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  5.  Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień: Intencja powszechna – Uczniowie misjonarze. Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
  6.  Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc październik: o siły duchowe i fizyczne dla pracujących na Misjach; o wytrwanie w powołaniu przez kapłanów i osoby konsekrowane; aby modlitwa różańcowa stawała się codzienną modlitwą w naszych rodzinach; o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.
  7.  Dziękujemy nowożeńcom Weronice Skarżyńskiej i Łukaszowi Lisowi Łukaszowi Prusikowi i Angelice Mlonek, za kwiaty do dekoracji kościoła.