24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „W blasku ojcostwa” rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

        W dniach 12 -18 września – kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

          Dzieci i młodzież, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

2.       13 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.       Również, 13 września, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.       14 września, we wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

          Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

 

5.       15 września, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

6.       16 września, we czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

7.       17 września, w piątek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

8.       18 września, w sobotę – święto św. Stanisława Kostki. W sposób szczególny na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, aby w ten sposób uczcić swego Patrona. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na ognisko.

          Natomiast, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów-plecaków i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 19 września, pod hasłem: «Chodź i zobacz!» (J 1,46). Komunikować, spotykając się z osobami takimi jakie są i tam, gdzie są” będziemy obchodzili 55.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

          Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

          Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

10.     Serdecznie dziękujemy delegacji z Miasta i Gminy Kosów Lacki, na czele z Panem Burmistrzem Janem Słomiakiem oraz delegacji ze Starej i Nowej Maliszewy, za reprezentowanie naszej parafii z wieńcami na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 11 września w Ciechanowcu.

          Wieniec z parafii Kosów Lacki zajął trzecie miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.

          Przy tej okazji dziękujemy także tym, którzy przygotowali wieńce na nasze Dożynki Parafialno-Gminne, a wiec: Urzędowi Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz mieszkańcom Tosi i Krup, Starej i Nowej Maliszewy, Chruszczewki i Żoch.

          Jednocześnie informujemy, że przyszłoroczne Dożynki Diecezjalne odbędą się w Kosowie Lackim.