1.      31 sierpnia, we wtorek – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

2.      1 września, we środę – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

3.      Również, 1 września, we środę – 82.Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

4.      2 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

5.      3 września, w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6.      Również, 3 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

7.      4 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

8.        5 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

9.      Również, 5 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne z dziećmi, które w przyszłym roku będą przystępowały do I Komunii św. i ich rodzicami.

10.    Także, 5 września, w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z grupy sokołowskiej.

11.    Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia. Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

12.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc wrzesień:

-za migrantów i uchodźców;

-za powołanych do kapłaństwa, życia zakonnego i ich opiekunów;

-o dary Ducha Świętego  dla dzieci i młodzieży.