1.      24 sierpnia, we wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

2.      26 sierpnia, we czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

3.      27 sierpnia, w piątek – wspomnienie św. Moniki.

4.      28 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

5.      W przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce.

Jednocześnie informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się 11 września w Ciechanowcu.

6.      Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje, że w dniu 27 sierpnia przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się piknik rodzinny ,,Pożegnanie wakacji”, w czasie którego, w godzinach od 10 do 13, w Poradni Lekarza POZ w Kosowie Lackim przy ul. Słonecznej 8 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Osoby chętne nie muszą dokonywać wcześniejszej rejestracji. Wystarczy w tym dniu przyjść do punktu szczepień. Szczepienia będą odbywały się szczepionkami firmy Pfizer oraz Johnson&Johnson.  Będzie możliwość wyboru rodzaju szczepionki. Dla wszystkich poddających się szczepieniu przygotowano atrakcyjne upominki. Osobom mającym trudności w dotarciu do punktów szczepień zostanie zapewniony bezpłatny transport.  Wszyscy, którzy chcą skorzystać  z transportu na szczepienie, mogą zgłaszać taką potrzebę do Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki pod numerem telefonu: 25 787 91 05.

Informujemy także, że podczas pikniku będzie możliwość dokonania spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie, to obowiązek każdego obywatela wynikający z Ustawy.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br.

7.      Dziękujemy nowożeńcom: Paulinie Boleście i Mateuszowi Zawadzkiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

8.        Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

-Łukasz Prusik, par. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubielu Nowym i Angelika Mlonek, par. tut. – zapowiedź druga.

Gdyby ktoś znał ewentualne przeszkody, zachodzące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.