19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       9 sierpnia, w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

 

2.       10 sierpnia, we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

3.       11 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy, m. in.  patronki radia i telewizji.

4.       13 sierpnia, w piątek, po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

5.       14 sierpnia, w sobotę  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Jest to dzień modlitewnej pamięci o pomordowanych i zmarłych w obozach koncentracyjnych oraz w więzieniach.

         

6.       15 sierpnia, w przyszłą niedzielę - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Również, w przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, w kaplicy w Rytelach Wszołkach, o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

          Z tej racji Msza św. w kaplicy w Chruszczewce zostanie odprawiona o godz. 9.00.

 

7.       W imieniu własnym i organizatorów Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do serdecznego i gościnnego przyjęcia pątników. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Jurkowskim, którzy dla kierownictwa pielgrzymki ofiarowali kilkanaście porcji obiadowych.

          Bóg zapłać za piękny przykład chrześcijańskiej gościnności!

          W intencji wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów w przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.

 

8.       Dziękujemy nowożeńcom: Ewie Maliszewskiej i Adamowi Laskowieckiemu,  za kwiaty do dekoracji kościoła.