18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Zachęcamy, zgodnie z Apelem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, do podjęcia, w sierpniu, postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

2.       Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

3.       Przypominamy, że jutro przez teren naszej parafii przejdzie 35.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób, w tym ok. 10 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

          Księża i klerycy zjedzą obiad na plebanii.

         

4.       4 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

5.       5 sierpniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.       6 sierpnia, w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.

 

7.       Również, 6 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. - nabożeństwo wynagradzające.

 

8.       7 sierpniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9.       W dniach 9 – 14 sierpnia odbędą się w naszej parafii półkolonie. Prosimy, aby osoby, które się zapisały odebrały od Pani Teresy Buczyńskiej karty uczestnictwa.

 

10.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC SIERPIEŃ: Intencja ewangelizacyjna – Kościół. Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

 

11.     Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

-o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych;

-o rozwój wspólnot Żywego Różańca;

-o wzrost wiary i miłości wśród Polaków.

 

12.     Dziękujemy nowożeńcom: Alicji Witkowskiej i Adamowi Roszkowskiemu oraz Pani Emilii Młyńskiej,  za kwiaty do dekoracji kościoła.