NIEDZIELA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

1.       Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego, plus dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kościele.

          Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

2.        Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej.

          Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

3.        5 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny, program drugi Telewizji Polskiej wyemituje o godz. 18.20 film pt. „Polski El Greco”. Film ukazuje historię odkrycia obrazu „Ekstaza św. Franciszka” w Kosowie Lackim.

 

4.        6 kwietnia, we wtorek, przypada 8.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

 

5.        W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się 77.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

 

6.        Składam (Ks. proboszcz składa) bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

          - Księżom Wikariuszom – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską,

          - Paniom: Teresie Buczyńskiej, Małgorzacie Krasnodębskiej i Małgorzacie Wyszomierskiej oraz Panom: Grzegorzowi Godlewskiemu, Krzysztofowi Skarżyńskiemu, Mateuszowi Żochowskiemu, Maciejowi Stańskiemu, Marcinowi Godlewskiemu i Marcinowi Pogorzelskiemu – za pomoc w przygotowaniu dekoracji,

          - Panu Organiście, Lektorom, Kantorkom i Ministrantom – za oprawę liturgiczną.

          W sposób szczególny, dziękujemy  tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego sakramentu i tym, którzy w czasie Triduum Sacrum skorzystali z sakramentu pojednania.

          Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękujemy za piękną postawę modlitewną.

          Życzymy, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem.