NIEDZIELA
W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1.         28 grudnia, w poniedziałek– święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

 

2.         31 grudnia, we czwartek – zakończenie roku cywilnego. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

            Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 

 3.        1 stycznia, w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.

            Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.

            Również, 1 stycznia, pod hasłem: Kultura troskliwości jako droga do pokoju, będziemy obchodzili 54.Światowy Dzień Pokoju.

 

4.         Także, 1 stycznia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po sumie – nabożeństwo wynagradzające.

 

5.         2 stycznia, w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

6.         Również, 2 stycznia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.         3 stycznia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

8.         Informujemy, że zgodnie z ostatnim rozporządzeniem Biskupa Drohiczyńskiego, nie będzie kolędy w tradycyjnym okresie, czyli po Bożym Narodzeniu. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to kolęda w naszej parafii odbędzie się po Wielkanocy.

 

9.         Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc styczeń:

            -o błogosławieństwo Boże dla Papieża Franciszka, Biskupa Piotra i kapłanów naszej diecezji;

            -o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej diecezji;

            -o błogosławieństwo Boże dla rodzin oczekujących potomstwa;

            -o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków.