4 NIEDZIELA ADWENTU

1.         24 grudnia, we czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w adwentowych dniach skupienia, przyjadą z pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi.

Zachęcamy także, w wigilię, w godz. 12.00 – 15.00, aby zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów i zapalić nim świecę wigilijną. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.

2.         25 grudnia, w piątek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 i 17.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00.

Zwróćmy uwagę, że w kościele zostaną odprawione dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i o godz. 17.00. Jest to związane z pandemię koronawirusa i obostrzeniami sanitarnymi. Chcemy w ten sposób umożliwić uczestnictwo w Mszach św. jak największej liczbie osób.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy, więc do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

3.         26 grudnia, w sobotę - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego i dodatkowa Msza św. - o godz. 15.00.

Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.         27 grudnia, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

5.         Na dodatkowe Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia (pierwszy i drugi dzień świąt) oraz w przyszłą niedzielę można zgłaszać intencje.