19. NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2015 r.

1. Módlmy się za dzieci, które dzisiaj przyjmują sakrament Chrztu świętego. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to 13 września.

2. We czwartek (13.08) będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na procesję różańcową z figurą Matki Bożej. Zabierzmy ze sobą lampiony!

3. W piątek (14.08) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika - odpust w kaplicy w Rytelach-Wszołkach. Uroczysta Msza św. w kaplicy o 12.00. Jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach, łagrach i więzieniach.

4. W sobotę (15.08) - uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym. Wniebowzięcie NMP to uroczystość obowiązująca: jesteśmy w sumieniu zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Na wszystkich Mszach poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. Tego dnia na Sumie dokona się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Relikwie przywiezione zostały z Niepokalanowa. Bóg zapłać Rycerstwu Niepokalanej za ufundowany przy tej okazji piękny relikwiarz.

5. Akcja Katolicka zaprasza jak zawsze 16. dnia miesiąca (tym razem w niedzielę) po Sumie na adorację w duchowej wspólnocie ze św. Janem Pawłem II.

6. Dziękujemy pielgrzymom duchowym, łączącym się modlitewnie z 25. Drohiczyńską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Bóg zapłać za dar modlitwy i za ofiary znane tylko Bogu!

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: ul. Nowa (III cz.) – 150 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (VI cz.) – 250 zł.

8. Od poniedziałku do soboty będzie trwał III TYDZIEŃ BOŻEJ RADOŚCI. Spotkania przy plebanii od 9.00 do 15.00. Prosimy o dostarczenie do jutra kart zgłoszeniowych.

9. Zadbajmy już teraz o przygotowanie wieńców dożynkowych. Każda miejscowość i każda dzielnica Kosowa Lackiego niech w ten sposób wyrazi swoje dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów. Dożynki parafialno-gminne planujemy na 6 września o 10.00.

10. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. U nas odbędzie się ona 11 sierpnia (we wtorek) – sprzęt można będzie złożyć na parkingu przy plebanii do godz. 15.00. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.

11. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza 16 sierpnia na XV Podlaskie Święto Chleba. Po Mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej na terenie Muzeum odbędzie się parada zabytkowych ciągników, obrzęd święcenia zwierząt, pokazy żniwne, dożynkowe tradycje białoruskie, młócenie zboża młocarnią napędzaną lokomobilą parową, konkurs na wykonanie równianki. Ponadto prezentowany będzie tradycyjny wypiek chleba. Będą folklorystyczne zespoły i kapele ludowe, a na koniec wystąpi specjalny gość – zespół ENEJ . Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl.