20. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 sierpnia 2015 r.

1. W sobotę (22.08) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

2. Wczoraj zakończył się III TYDZIEŃ BOŻEJ RADOŚCI. Zgromadził on ponad pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży. Dziękujemy z całego serca naszej młodzieży, która – pod kierownictwem ks. Karola – zaangażowała się na zasadzie wolontariatu w opiekę nad dziećmi, animowała gry i zabawy. Dziękujemy sponsorom – Właścicielom Zakładów Mięsnych Zakrzewscy; dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji; dziękujemy Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Panu Burmistrzowi i Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy; dziękujemy Dyrekcji Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu; dziękujemy wreszcie fotografowi – Panu Krzysztofowi Kopani. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkich Dobroczyńców swoim obfitym błogosławieństwem!

3. Od jutra do 26 sierpnia przy plebanii trwać będą półkolonie organizowane przez Caritas dla dzieci i młodzieży, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS-ie.

4. Od 21 do 25 sierpnia w Serpelicach odbywać się będą pod hasłem Godni Życia spotkania zwane Golgotą Młodych. Ojcowie Kapucyni zapraszają. Szczegóły: www.golgotamlodych.pl.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: Zawady – 1.450 zł, Trzciniec Duży – 2.720 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (VII cz.) – 700 zł.

6. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Magdalenie Katarzynie Karczewskiej i Mariuszowi Kowalewskiemu oraz Karolinie Dominice Walczak i Kamilowi Tenderendzie – za kwiaty do dekoracji kościoła.

7. Zadbajmy o przygotowanie wieńców dożynkowych. Wyrażamy przez nie dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów. Dożynki parafialno-gminne odbędą się 6 września o godz. 10.00. Dożynki diecezjalne będą w Bazylice Mniejszej w Bielsku Podlaskim 12 września.

8. Pamiętajmy, by w najbliższym czasie podjąć coroczną inicjatywę tzw. zbiórki jesiennej na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

9. Prosimy, by – robiąc porządki na cmentarzu – składać resztki organiczne, czyli np. chwasty i uschnięte kwiaty 2-3 m od kontenera (nie mieszać ich z plastikiem i szkłem!), natomiast wszelkie inne pozostałości wrzucać do wnętrza kontenera. Bardzo to ułatwi prace porządkowe. Prosimy o niewrzucanie wraz ze śmieciami jeszcze palących się zniczy, by nie dochodziło do podpaleń kontenerów. Bardzo prosimy, by zupełnie wyeliminować korzystanie ze sztucznych kwiatów i wieńców przy okazji pogrzebu. Kościół usilnie zaleca używanie w świątyni tylko żywych kwiatów. Można złożyć piękną, żywą wiązankę, ale jeszcze piękniejszym i skuteczniejszym darem dla naszych zmarłych jest Msza św. lub ofiara na jakiś cel charytatywny.