33. NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2015 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie! Dziękujemy al. Maciejowi Domańszczyńskiemu za wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy też al. Rafałowi Oleksiukowi za wspólną modlitwę i pomoc. Życzymy radości płynącej z łaski powołania i dobrego przygotowania się do święceń.

2. Najbliższa niedziela (22.11) jest ostatnią w roku kościelnym. Będziemy przeżywać ją jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, a także Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Jutro (16.11) przypada święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

4. We środę (18.11) przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która oddała życie w obronie czystości. Jest ona szczególną patronką młodzieży. Niech będzie również zachętą do godnego przeżycia narzeczeństwa i dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

5. W przyszłą niedzielę (22.11)wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki i chórów kościelnych. Będziemy modlić się w int. P. Organisty i naszych Chórzystów o łaskę zdrowia i dobrego wykorzystania daru głosu na Bożą chwałę i nasz pożytek.

6. W następną niedzielę – zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

7. W grudniu będą dwa terminy chrztu dzieci (na Mszy św. o 10.00): niedziela – 06.12, oraz I dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25.12. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu. Niech rodzice zadbają o to, by dzieci nie pozostawały zbyt długo bez Chrztu św.!

8. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach (w poniedziałek i wtorek od 13.00, w pozostałe dni od godz. 9.00):

- poniedziałek - Stara Maliszewa i Nowa Maliszewa,

- wtorek          - Trzciniec Mały i Trzciniec Duży,

- środa             - Telaki – kolonie,

- czwartek       - Telaki – wieś,

- piątek            - Łomna i Zaleś,

- sobota           - Stary Ratyniec i Nowy Ratyniec.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 550 zł.

www.parafiakosowlacki.pl