32. NIEDZIELA ZWYKŁA

8 listopada 2015 r.

1. Druga niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy św. do puszek złożymy ofiary na rzecz uciemiężonych wspólnot chrześcijańskich w różnych rejonach świata.

2. Dziękujemy Parafianom, którzy uczestniczą w Różańcu za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych, odprawianym na cmentarzu grzebalnym (do dzisiaj włącznie o 16.00). Zapraszamy w pozostałe dni listopada do kościoła: w dni powszednie na 16.30, a w niedziele na godz. 9.30 (przed Sumą). Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Koronka do Miłosierdzia Bożego - bezpośrednio po Różańcu.

3. Jutro w liturgii przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki LaterańskiejMatki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. W naszych osobistych modlitwach niech nie zabraknie prośby za Ojca Świętego i w intencji jego posługiwania w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę odwiedzi nas al. Maciej Domańszczyński, by wygłosić Słowo Boże i zebrać ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Okażmy – jak zawsze – swoją hojność!

5. We środę obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za bezcenny dar, jakim jest wolność. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w jej obronie i dla jej wyzwolenia, a także za tych, którzy w naszych czasach podejmują za nią odpowiedzialność. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00. Później - tradycyjny przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikami, a zakończeniem obchodów będzie okolicznościowa akademia W drodze do Niepodległej w sali widowiskowej M-GOK, przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej. Wywieśmy flagi narodowe!

6. 11 listopada w liturgii wspominamy św. Marcina z Tours. W modlitwach pamiętajmy o Ks. Marcinie, który tego dnia obchodzi imieniny.

7. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Telaki – 685 zł, ofiara indywidualna – 50 zł.Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni: złożone w kancelarii parafialnej – 550 zł, Dariusz i Janusz Zakrzewscy – 20.000 zł.

8. Pan Organista rozpoczyna w tym tygodniuroznoszenie opłatków (codziennie od 9.00, we środę – ze względu na uroczystość 11 listopada – od 11.30):

- poniedziałek - Guty,

- wtorek          - Dębe,

- środa             - Stara i Nowa Maliszewa,

- czwartek       - Żochy,

- piątek            - Chruszczewka,

- sobota           - Albinów i kolonie Tosie.

Termin może ulec zmianie (np. z racji pogrzebu). Zainteresowani zostaną powiadomieni.