30. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

25 października 2015 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. 63 lata temu – 09.11.1952 r. – konsekrował go bp Ignacy Świrski. Korzystajmy gorliwie z każdej okazji do spotykania się w naszej świątyni z Chrystusem w Eucharystii. Zapraszamy dzisiaj na 15.00 – na Godzinę Miłosierdzia. Będziemy ją przeżywać w duchu objawień św. Faustyny.

2. W przyszłą niedzielę (01.11) będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw:

- w kościele: Msze św. o 8.00 i 10.00 (nie będzie Mszy wieczornej o 17.00!),

- na cmentarzu: o 11.00 – wspólna modlitwa wypominkowa, o 11.30 – procesja żałobna ze specjalnymi modlitwami za naszych Zmarłych, o 12.00 – Msza św. przed kaplicą.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. O 16.00 – Różaniec za zmarłych (na cmentarzu).

3. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze czyśćcowe (na Zaduszki jest odpust za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w int. Ojca Świętego Ojcze nasz i Wierzę w Boga). Przez cały listopad - będziemy modlić się na Różańcu za zmarłych wymienionych na kartkach wypominkowych. W tzw. oktawie Wszystkich Świętych - od 1 do 8 listopada włącznie - różaniec będziemy odmawiać na cmentarzu grzebalnym o 16.00 (początek przy kaplicy). W pozostałe dni – w kościele o 16.30. Inne modlitwy za zmarłych, to: Msze św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kościele w każdy I czwartek miesiąca (poza listopadem) oraz w czasie rekolekcji (z wypominkami).

4. We środę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, a jednocześnie dzień imienin naszego Ks. Bpa Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w swoich modlitwach!

5. We środę po nabożeństwie różańcowym – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

6. Są jeszcze znicze Caritas (5 lub 3 zł) – ich zakup jest formą wsparcia dzieł miłosierdzia.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej (XVII cz.) – 4.250 zł. Ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Guty – 400 zł, ul. Spokojna, Sportowa i Kościelna – 315 zł.

8. Dzisiaj – w ramach corocznych badań statystycznych – przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii świętej.

9. Przypominamy o prawie i obowiązku chrześcijańskim uczestniczenia w odbywających się dzisiaj wyborach parlamentarnych.