29. NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2015 r.

1. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. Jego hasłem są słowa Od nawrócenia do misji. Modlitwą otoczmy naszych misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz misji!

2. W najbliższą niedzielę (25.10) – w kościołach poświęconych – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy dobremu Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za kapłanów i wiernych, którzy tutaj przed nami się modlili.

3. 25.10.2009 roku w naszym kościele uroczyście zawiesiliśmy Obraz Jezusa Miłosiernego. Zobowiązaliśmy się do odmawiania w każdy piątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. W kolejną rocznicę tego wydarzenia, czyli w przyszłą niedzielę – w Godzinie Miłosierdzia (od 15.00 do 16.00) – zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

4. W kancelarii parafialnej można złożyć kartki wypominkowe.

5. Znicze Caritas możemy nabyć przed kościołem (po 5 lub 3 zł). Jest to forma dobrego uczynku na rzecz ubogich, a tym samym wsparcie duchowe dla naszych zmarłych.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej (XVI cz.) – 250 zł. Zaczęto już wstawiać wewnętrzne ramy okienne. Szklenie wewnątrz kościoła zależy od tego, czy pozyskamy odpowiednie środki materialne. Ze względu na trwające prace remontowe wieczorne Msze św. od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00 (później Różaniec).

7. Narzeczeni mogą skorzystać z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów. Spotkania obejmują dwa weekendy: 7-8 listopada i 21-22 listopada 2015 roku. W najbliższą niedzielę (25.10) w Zembrowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Małżonków – początek o 10.00. Serdecznie zapraszamy!

8. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza jutro o godz. 19.00 do Sokołowa Podl. (par. św. Jana Bosko, sala neokatechumenalna) na spotkanie formacyjne.

9. Dzisiaj o 15.00 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza na spektakl Dziękuję ci, Panie, za Jana Pawła II. Spektakl przygotowało Koło Regionalne przy Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim. Z krótkim programem wystąpi również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa filatelistyczna pt. Jan Paweł II – śladami pamięci.

10. W przyszłą niedzielę odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Podejmijmy decyzję zgodnie z własnym sumieniem – w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę.

11. Przypominamy, że jak zawsze w nocy z soboty na ostatnią niedzielę października dokonuje się zmiana czasu na zimowy. Należy cofnąć wskazówki o godzinę.