1.       Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię.

2.       13 października, we czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

3.       Również, 13 października, we czwartek po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

4.       14 października, w piątek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

5.       15 października, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

6.       16 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Blask prawdy” będziemy obchodzili 22.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

Natomiast młodzież z KSM będzie rozprowadzać kremówki. Środki zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów udziału w rekolekcjach KSM.

7.        W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (od 2023 r. – w pierwszy piątek miesiąca). Przez cały listopad będziemy także odmawiali tzw. różaniec „wypominkowy”.

8.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.