15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      12 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

2.        13 lipca, we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

         

3.      Również, 13 lipca, we wtorek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.      15 lipca, we czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

5.      16 lipca, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

6.      Osoby, które chcą się wyspowiadać w dni powszednie, proszone są o przystępowanie do sakramentu pokuty przed Mszami św. Jest czas wakacji i może zdarzyć się tak, że w kościele będzie tylko jeden ksiądz, który odprawia Mszę św.

 

7.        W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Mocni nadzieją”, odbędzie się 31.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim. 

         Szczegóły na temat pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub w Internecie.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące: 

         - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

         - odmówienie cząstki różańca,

         - spełnienie dobrego uczynku,

         - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

         Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

 

8.      Jeszcze raz informujemy, że w dniu 24 lipca br., pod hasłem: „Nie umarł, oddał życie”, w 80.rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego, organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00, a zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapisy, do 15 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

9.      Przypominamy również, że Akcja Katolicka zaprasza na 19.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 25 lipca, z kościoła parafialnego.