1.       28 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

2.        29 czerwca, we wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.

Ofiary składane w tym dniu na tacę, czyli tzw. świętopietrze, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie.

3.       W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30.

4.        1 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

5.        2 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

6.        3 lipca, w sobotę – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Tomasza Łapińskiego.

7.       Również, 3 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

UWAGA! Msza św. wieczorna w sobotę zostanie odprawiona o godz. 19.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. obrzędowa z racji ślubu.

8.       4 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

9.       PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY: Intencja powszechna – Przyjaźń społeczna. Módlmy się, abyśmy w konfliktach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

10.     Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-o siły duchowe dla prześladowanych chrześcijan,

-o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie,

-o oddalenie epidemii.

11.     W imieniu własnym, Rodziny i społeczności Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się, przed tygodniem, w zbiórkę środków na leczenie Damianka Kucharczyka. Zebranych zostało 7 700 zł. Bóg zapłać!