5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       24 marca, we środę – dzień wspomnienia Misjonarzy Męczenników.

2.        Również, 24 marca, we środę – Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

3.        Także, 24 marca, we środę – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

4.        25 marca, we czwartek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia.

5.        W nocy, z soboty na niedzielę, z 27 na 28 marca, przechodzimy na czas letni. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

6.        W przyszłą niedzielę, 28 marca – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Nie będzie procesji z palmami.

Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.

7.       Przypominamy, że na 31 marca, na środę, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 28 marca zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

8.       Również, przypominamy, że 26 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa, na którą przyjmowane są zapisy. Do tej pory zapisało się ok. 90 osób.

Uczestników Drogi Krzyżowej informujemy, że w czasie jej trwania na trasie będzie poruszał się oznakowany samochód, który będzie udzielał pomocy osobom, które nie wytrzymają trudu wędrówki.

W czasie Drogi Krzyżowej w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby zapisywać się także na adorację.

9.       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki informuje, że  mieszkańcy Gminy Kosów Lacki otrzymają bezpłatnie maseczki ochronne w ilości 4 szt. na osobę.

Od dnia 22 marca (od poniedziałku) mieszkańcy Kosowa Lackiego mogą zgłaszać się po odbiór  maseczek do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim w godzinach pracy ośrodka.

Termin i miejsce odbioru maseczek przez mieszkańców poszczególnych wsi będzie ustalony z sołtysem i podany do wiadomości w terminie
późniejszym, tj. do dnia  24 marca.

10.     Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

- Rafał Jończyk, par. tut. i Iwona Kulik, par NMP Częstochowskiej w Klukowie – zapowiedź druga.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.