Koncert patriotyczny „Śladem wolności”

          Pod takim tytułem, 24 listopada 2019 r., w kościele, w Kosowie Lackim odbył się patriotyczny koncert w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Artystka przybyła na zaproszenie proboszcza ks. kan. Pawła Anusiewicza, aby wykonać najbardziej znane pieśni i piosenki znane z okresu I i II wojny światowej oraz czasów powojennych. Słuchacze mogli nie tylko wsłuchać się w piękne i wzruszające wykonanie patriotycznych utworów, ale zachęceni przez samą wokalistkę, włączyć się we wspólny śpiew. Jak na wstępie podkreślił ks. proboszcz koncert wpisał się w listopadową zadumę nad życiem i przemijaniem oraz niedawno obchodzoną 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Pani Szomańska znana z ekranów telewizorów jako aktorka i wokalistka przy okazji koncertu podzieliła się świadectwem patriotyzmu i swojej wiary, podkreślając że z Bogiem możemy więcej, wystarczy wziąć życie w swoje ręce i umieć dostrzec obok nas potrzebującego pomocnej dłoni.

1
2
3
4
5
6
7
8
9