15 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 LIPCA 2020

 

1.         13 lipca, w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

           

2.         Również, 13 lipca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

3.         15 lipca, we środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

4.         16 lipca, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

5.         Także, 16 lipca, we czwartek po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

 

6.         18 lipca, w sobotę, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa z racji ślubu.

 

7.         Akcja Katolicka zaprasza na 18.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę, 26 lipca z kościoła parafialnego.

            Tego też dnia do Prostyni przybędzie Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej.

 

8.         Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza młodzież do wzięcia udziału w katechezach przedmałżeńskich.Odbędą się one w dniach 1 i 2 oraz 15 i 16 sierpnia w parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie.

            Przy tej okazji przypominamy, że fakt zawarcia związku małżeńskiego należy zgłosić najpóźniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, a narzeczeni powinni mieć ukończony kurs przedmałżeński.

 

9.         W dniu 25 lipca, pod hasłem: „Pod Twoją obroną…, w stulecie Cudu nad Wisłą i Rycerstwa Niepokalanej w Polsce”, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy, do 19 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w tej jednodniowej pielgrzymce.

 

10.       Serdecznie dziękujemy Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.