4 NIEDZIELA ADWENTU
22 GRUDNIA 2019

1. Dzisiaj, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia Państwa Mariusza i Katarzyny Leoników z Jakubik, w których gospodarstwie, 8 grudnia, miał miejsce pożar.

2. 24 grudnia, we wtorek - Wigilia Bożego Narodzenia.
Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00 i o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach, przyjadą ze szkół, czy pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi.
Zachęcamy także, w wigilię, w godz. 12.00 – 15.00, aby zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów i zapalić nim świecę wigilijną. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem.
Również w wigilię harcerze będą roznosili Betlejemskie Światło Pokoju bezpośrednio do domów.
Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.
Przed Pasterką, od godz. 23.30, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholii.
Od pasterki do niedzieli Świętej Rodziny przy naszym kościele będzie można obejrzeć „żywą” szopkę. Zapraszamy do odwiedzin szopki, szczególnie dzieci. Jeśli ktoś zechce przynieść coś do jedzenia dla zwierząt, niech to będą warzywa (np. marchew, buraki), ale postarajmy się, aby były czyste. Przyniesione produkty należy złożyć w wyznaczonym miejscu. Sami nie częstujemy zwierząt. Nie dokarmiamy zwierząt słodyczami i świeżym chlebem. Zachowujmy też ciszę i spokój w szopce i przy niej.

3. 25 grudnia, we środę - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele.
Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy, więc do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

4. 26 grudnia, we czwartek - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 w naszym kościele rozpocznie się „Koncert świąteczny” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd!
5. 27 grudnia, w piątek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.

6. Również, 27 grudnia, w piątek, na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego, nie obowiązuje post.

7. 28 grudnia, w sobotę – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

8. 29 grudnia, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W sposób szczególny na liturgię zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii.

9. Informujemy, że uformowała się pierwsza róża rodziców modlących się za swoje dzieci. Zawiązanie i błogosławieństwo grupy nastąpi 29 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny, po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

10. Po Mszy św. można nabyć świąteczny numer tygodnika „Niedziela”, w którym znajdziemy m. in. płytę z kolędami w wykonaniu zespołu GOLEC UORKIESTRA, jak również – kalendarze ścienne na 2020 rok. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
Zostało także trochę świec wigilijnych. „Niedziela” jest po 10 zł, kalendarze – po 5 zł, a świece – po 12 zł.