Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę I Komunii św., jaka stała się udziałem dzieci z kl. III. Pięćdziesięcioro troje dzieci przyjęło dziś do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego. Wdzięczność wyrażamy ks. Mariuszowi oraz Paniom Katechetkom za duchowe formowanie dzieci i przygotowanie zewnętrzne. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za codzienny udział w kształtowaniu ich umysłów i postaw. Niech Pan Bóg wynagrodzi zwłaszcza Rodzicom, bardzo zatroskanym o wygląd kościoła, a bardziej jeszcze współpracującym ze swoimi Pociechami w oczekiwaniu na spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy też za dar ołtarza. Niech Jezus – nasz Pokarm i Lekarstwo – obecny zawsze w Komunii św., będzie dla nas wszystkich mocą do dobrego i świętego życia chrześcijańskiego! Do soboty włącznie dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorną – jest to ich Biały Tydzień. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 12.00.

2. W poniedziałek 21 maja o godz. 16.00 będzie próba dla dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź dla nich będzie w sobotę o godz. 9.00.  Msza św. rocznicowa w najbliższą niedzielę 27 maja, w Uroczystość Trójcy Świętej,  o godz. 12.00.

3. Jutrzejszy dzień to także Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. Msze Św. o 8.00, 10.00 i 18.00. W kaplicach o 15.30. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.

4. 26 maja przypada Dzień Matki. Jest to doskonała sposobność do wyrażenia wdzięczności wszystkim matkom, zwłaszcza zaś naszym – żyjącym lub zmarłym.

5. Wzorem lat ubiegłych nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2019 rok. Zachęcamy do nabycia – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

6. Pan Organista przypomina o próbie chóru w najbliższy czwartek.

7. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprasza wszystkich zainteresowanych na finał konkursu recytatorskiego Jana Pawła II. Utwory Papieża będzie recytować młodzież z różnych szkół naszej diecezji. Konkurs jest objęty patronatem Ks. biskupa Tadeusza Pikusa, który będzie obecny podczas tego wydarzenia. Zapraszamy w poniedziałek 28 maja o godz. 12.30 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim.

7. Przypominamy, że w dniach 1-2 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy u p. Marii Zalewskiej lub u p. Dariusza Szymańczuka do 15 maja. Zapraszamy członków Żywego Różańca i chętnych Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

8. Przypominamy też o wyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca, na Narodowy Dzień Pokutny organizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, pod hasłem: Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

www.parafiakosowlacki.pl