28. NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2015 r.

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwo adoracyjne, zwane czterdziestogodzinnym. Przewodniczy mu ks. prał. Bogusław Kiszko. W poniedziałek i wtorek nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie o 8.00, a Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 (w poniedziałek – ze względu na zakończenie wizytacji kanonicznej – o 18.00, a Różaniec o 17.30); wtedy teżbędzie okazja do spowiedzi. Czuwajmy przy Panu Jezusie Eucharystycznym! Program dni skupienia jest na tablicy ogłoszeń. We wtorek złożymy na tacę nasze ofiary jako podziękowanie Księdzu Bogusławowi.

2. Dzisiaj jest Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem:Jan Paweł II – Patron rodzin. Dziękując za wstawiennictwo Ojca Świętegopo Mszy św. złożymy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za każdy dar! Zapraszamy w piątek (16.10) do wspólnej modlitwy dziękczynnej w 37. r. wyboru Jana Pawła II.

3. Jutro ostatni dzień wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Ks. Biskup odwiedzi Szkołę Podstawową i dwa zakłady pracy, po obiedzie spotka się z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy, odwiedzi Księży, spotka się z Radą Parafialną i pracownikami kościelnymi, podpisze księgi metrykalne, a o 18.00 będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii na zakończenie wizytacji. Zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności osoby należące do różnych wspólnot kościelnych działających dla dobra Kościoła.

4. We wtorek (13.10) będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 17.00, a po niej procesja różańcowa. Zabierzmy ze sobą lampiony!

5. We środę (14.10) - Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego za naszych nauczycieli, wychowawców i katechetów.

6. W przyszłą niedzielę (18.10) - w liturgiczne święto św. Łukasza - modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą Służbę Zdrowia.

7. W następną niedzielę (19.10) rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misyjne Kościoła.

8. Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nie zapomnijmy zatroszczyć się o groby zaniedbane. Pamiętajmy o wrzucaniu śmieci do kontenerów. Prosimy o dekorowanie grobów naturalnymi kwiatami i o umiar w ilości zapalanych zniczy.

9. W kancelarii parafialnej można składać kartki wypominkowe (ofiara jak na Mszę św.). W intencji naszych zmarłych będą sprawowane Msze św. w dniu Wszystkich Świętych, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (wieczorem); imiona zmarłych przez cały listopad włączamy w modlitwę różańcową.

10. W ramach corocznej akcji Caritas rozprowadzamy znicze nagrobne (po 5 i po 3 zł). Dochód, jak zawsze, przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.

11. Bóg zapłać za ofiary na remont okien w naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej (XV cz.) – 1.700 zł. W tym tygodniu rozpocznie się wstawianie wewnętrznych ram okiennych.

12. Przypominamy, że ze względu na trwające prace remontowe wieczorne Msze św. od środy do piątku będą o godz. 18.00 (później Różaniec).

13. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza w niedzielę 18 października na spektakl Dziękuję ci, Panie, za Jana Pawła II. Spektakl przygotowało Koło Regionalne przy Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa filatelistyczna pt. Jan Paweł II – śladami pamięci.