18. NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2015 r.

1. We wtorek i środę w naszej parafii będą przebywały znaki Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikona Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich kapłanów i  wiernych z dekanatu sterdyńskiego, Parafian i Gości, szczególnie zaś ludzi młodych – do uczestnictwa w tym duchowym przeżyciu. Uroczyste powitanie rozpocznie się we wtorek o 17.30, a głównym punktem będzie Eucharystia sprawowana przez ks. Biskupa Antoniego Dydycza. Ofiary złożone na tacę w czasie tej Mszy św. zostaną przeznaczone na przyjęcie młodzieży w naszej Diecezji podczas tzw. Dni w Diecezjach (20-25 lipca 2016 r.). Po Mszy św. adoracja potrwa do 20.00.  We środę rozpoczniemy Godzinkami o 6.30, następnie będą Msze św. o 7.00 i 7.30, a później przewidziane są godziny adoracji różnych grup działających w parafii (zobacz poniżej szczegółowy program) – aż do 17.00, kiedy to zakończymy czuwanie i przekażemy symbole do dekanatu węgrowskiego. Prosimy o liczny udział: jest to nasz modlitewny wkład w przygotowanie do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w których zapowiedział swój udział Papież Franciszek.

2. We czwartek (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Msze jak w dni powszednie. Odpust w Skibniewie przeniesiony jest na niedzielę 9 sierpnia (suma o 12.00).

3. W tym tygodniu: I czwartek (od 17.00 – Godzina święta) i I piątek miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci (jeśli będą zgłoszenia). Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po Mszy św. wieczornej (o 18.40).

5. Sierpień od wielu lat jest ogłaszany w Polsce jako miesiąc trzeźwości.W tym roku towarzyszy muhasło Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu. Prosimy o dar całkowitej abstynencji w duchu podjęcia odpowiedzialności za Ojczyznę i Kościół.

6. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach zmierzających na Jasną Górę. Prośmy Matkę Najświętszą, by mogli szczęśliwie dotrzeć do celu i wrócić do rodzinnych domów. Pielgrzymów duchowych zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną.

7. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za przyjęcie pielgrzymów z archidiecezji białostockiej. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym, naszej kosowskiej mleczarni, Paniom, które na plebanii przygotowują posiłek, a także wszystkim posługującym. Bóg zapłać za przygotowanie przy kościele stolików dla rozdzielania żywności. Dziękujemy również Parafianom z Chruszczewki za przyjęcie pielgrzymów na popołudniowy postój.

8. Od 10 do 16 sierpnia będzie trwał III TYDZIEŃ BOŻEJ RADOŚCI. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy, by rodzice zapisanych dzieci wzięli z kancelarii parafialnej karty zgłoszeniowe i – po wypełnieniu – złożyli je u ks. Karola.

9. Nasi Pielgrzymi przywieźli z Niepokalanowa relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczyste wprowadzenie dokona się 15 sierpnia – w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: Olszew – 1.550 zł, ul. Nurska, Targowa, Radosna, Sadowa, Słoneczna i Wolności – 6.120 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (V część) – 2.000 zł.

11. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii odbędzie się ona 11 sierpnia – sprzęt można będzie złożyć na parkingu przy plebanii do godz. 15.00. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.

PEREGRYNACJA

SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

W DEKANACIE STERDYŃSKIM

Kosów Lacki, 4-5 sierpnia 2015 r.

Wtorek (4 sierpnia 2015 r.)

17.30 – przyjęcie i powitanie Symboli ŚDM przed kościołem;

uroczyste wprowadzenie do świątyni

18.00 – Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Antoniego Dydycza

19.00 – adoracja Krzyża i wspólna modlitwa do godz. 20.00

Środa (5 sierpnia 2015 r.)

6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

7.00 – Msza św.

7.30 – Msza św.

8.00 – czuwanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej

10.00 – czuwanie Służby Liturgicznej (ministranci i lektorzy)

12.00 – czuwanie Akcji Katolickiej

14.00 – czuwanie młodzieży z parafii i dekanatu

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 – czuwanie kapłanów i wszystkich chętnych;

możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty

17.00 – zakończenie peregrynacji w dekanacie sterdyńskim;

przewiezienie Symboli ŚDM do dekanatu węgrowskiego.