4 NIEDZIELA ZWYKŁA
1 LUTEGO 2026
1. 2 lutego, w poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.
Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 9.00 i o godz. 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.
2 lutego obchodzony jest także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.
2. 3 lutego, we wtorek – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.
3. 5 lutego, we czwartek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. - błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
4. Również, 5 lutego - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.
5. 6 lutego, w piątek – wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.
6. Także, 6 lutego – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.
7. 7 lutego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.
8. 8 lutego, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 – konferencja formacyjna dla członków Kół Żywego Różańca.
9. W dniach 21-22 marca i 12 kwietnia odbędzie się w naszej parafii weekendowy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Mogą w nim uczestniczyć także te pary, które planują ślub w odległej przyszłości, gdyż świadectwo ukończenia kursu jest ważne bezterminowo. Tematyka kursu będzie obejmowała wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem do sakramentu małżeństwa. Już teraz zachęcamy do zapisywania się, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub można to zrobić u Pani Jolanty Szymańczuk, doradcy życia rodzinnego. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.
10. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc luty:
-o nadzieję dla chorych i wytrwałość dla ich opiekunów,
-o liczniejsze powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, abyśmy nie pozostali bez głoszących Słowo Boże.

Drukuj
E-mail