1. Decyzją Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego, ks. Grzegorz Zasłonka został zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki, a na jego miejsce mianowany ks. Radosław Kalicki. Ks. Grzegorzowi dziękujemy za pięcioletnią pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Jednocześnie, bardzo serdecznie witamy ks. Radosława i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

2. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, również dzisiaj zbierane są podpisy pod protestem wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii.

3. 26 sierpnia, w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 19.00 (!), w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

4. 27 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Moniki.

5. 28 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

6. 29 sierpnia, we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

7. 31 sierpnia, w sobotę – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

8. 1 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 – nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

9. Również, 1 września, w przyszłą niedzielę, przypada 85.Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

10. Informujemy pielgrzymów udających się 31 sierpnia (w sobotę) do Serpelic na czuwanie modlitewne Kół Żywego Różańca, że wyjazd nastąpi o godz. 8.00 z parkingu przy plebanii. Są jeszcze cztery wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy.

11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki – 8 osób, Kosów – 2 osoby, wtorek: Dębe - 5 osób, Kosów – 6 osób, środa: Nowa i Stara Maliszewa - 5 osób, Olszew – 7 osób, Kosów - 5 osób, czwartek: Kosów – 2 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 12 osób, Kosów – 3 osoby, sobota: Chruszczewka - 6 osób, Kosów –  2 osoby. Razem – 63 osoby

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła. I tak: z Nowego Ratyńca – 100 zł i spoza parafii - 100 zł.

13. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom, za kwiaty do dekoracji kościoła.