1. 13 sierpnia, we wtorek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

2. 14 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

3. 15 sierpnia, we czwartek - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Msza św. o godz. 10.00 zostanie ofiarowana w intencji Osób, które gościnnie przyjęły Pielgrzymów z białostockiej pielgrzymki na Jasną Górę.

4. 17 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

5. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, w kaplicy w Rytelach Wszołkach o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Z tej racji Msza św. w kaplicy w Chruszczewce zostanie odprawiona o godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia i następną – 25 sierpnia, Akcja Katolicka będzie zbierała podpisy pod protestem wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szczegóły dotyczące akcji zostaną przybliżone za tydzień.

7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki – 10 osób, Kosów – 4 osoby, wtorek: Dębe - 4 osoby, Jakubiki - 4 osoby, Kosów – 5 osób, środa: Stara i Nowa Maliszew - 6 osób, Kosów - 3 osoby, czwartek: Guty - 4 osoby, Kosów – 4 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 12 osób, Kosów – 6 osób, sobota: Chruszczewka – 6 osób, Kosów –  8 osób. Razem – 76 osób

8. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła. I tak: z Telak – 200 zł, z Trzcińca Małego – 200 zł, z Zawad – 200 zł.

9. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom, za kwiaty do dekoracji kościoła.