13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30.

 Osoby, które zechcą się wyspowiadać w dni powszednie, proszone są o przystępowanie do sakramentu pokuty przed Mszami św. Jest czas wakacji i urlopów, i może zdarzyć się tak, że w kościele będzie tylko jeden ksiądz, który właśnie odprawia Mszę św. Można też prosić o spowiedź po Mszy św.

 

2. 3 lipca, we środę – święto św. Tomasza, apostoła. 

 

3. 4 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie (w kościele) Godziny Świętej. 

4. 5 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

 W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

5. 6 lipca, w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

6. Również, 6 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7. 7 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem. 

 

8. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc lipiec: Intencja powszechna – Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim, moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

 

9. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc lipiec: 

-o siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych za wiarę,

-o większą odpowiedzialność katolików świeckich za Kościół,

-aby dzieci poczęte, w zdrowiu i bez przeszkód mogły przyjść na świat.

 

10. Dziękujemy Zakładom Mięsnym „Zakrzewscy”, a także nowożeńcom za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki - 8 osób, Dębe - 1 osoba, Kosów - 1 osoba, wtorek: Dębe - 5 osób, Jakubiki - 4 osoby, środa: Nowa i Stara Maliszewa - 6 osób, Kosów - 1 osoba, czwartek: Guty - 5 osób, Kosów – 2 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 8 osób, Chruszczewka – 8 osób, Kosów – 2 osoby. 

 

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Rytel Wszołek – 1000 zł, od Młodzieży bierzmowanej – 50

0 zł i spoza parafii – 100 zł.