11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 17 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W wybranych parafiach naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W dniach 19 – 20 czerwca relikwie nawiedzą bliską nam Prostyń. Jako Dekanat Sterdyński włączymy się w tę peregrynację 20 czerwca w godzinach od 8.00 do 13.00. I tak: od godz. 8.00 do godz. 10.00 czuwanie modlitewne prowadzą Koła Żywego Różańca z naszego dekanatu, od godz. 10.00 do godz. 11.00 – Akcja Katolicka i Rycerstwo Niepokalanej z Kosowa Lackiego, od godz. 11.00 do godz. 12.00 – Odnowa w Duchu Świętym i wspólnoty Maryjne z parafii Sterdyń, o godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Pawła Anusiewicza, dziekana sterdyńskiego z homilią ks. Piotra Arbaszewskiego, proboszcza parafii Zembrów i jednocześnie - Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin. Do udziału w powyższych uroczystościach, poza wymienionymi grupami, zapraszamy także Rodziny z naszej parafii i dekanatu, szczególnie te, które przeżywają trudności.

 

3. 20 czerwca, we czwartek – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

4. 21 czerwca, we piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, patrona ministrantów.

 

5. Również, 21 czerwca, w piątek o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania

Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30.

 

6. 23 czerwca, w przyszłą niedzielę – Dzień Ojca.

 

7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: z Telak (10 osób), z Dębego (5 osób), z Jakubik (3 osoby), z Tosi (5 osób), z Nowej i Starej Maliszewy (5 osób), z Gut (7 osób), z Trzcińca Dużego (9 osób), z Chruszczewki (9 osób), z Kosowa ( 1 osoba, dwa razy).

Dziękujemy także, Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.