UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

2. 29 maja, we środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

3. 30 maja, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym i obowiązuje w tym dniu udział we Mszy św. Nie wystarczy udział w samej procesji.

Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 10.00.

 

4. 31 maja, w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

5. Informujemy, że wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę będzie miał miejsce 31 maja o godz. 12.00 z parkingu przy plebanii.

 

6. 1 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 

7. Również, 1 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

8. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, która do odwołania odprawiana jest o godz. 19.00, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 10.00.

Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

 

9. Także, 1 czerwca, w sobotę – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na nieszpory o Najświętszym Sakramencie, które będą ofiarowane w ich intencji.

 

10. 2 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna.

 

11. Również, 2 czerwca, w przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali kremówki. Będzie to forma wsparcia ich wyjazdu na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej, które odbędą się w dniach 24 – 25 czerwca br. w Łodzi. Koszt kremówki – 10 zł/szt.

Przypominamy, że ministranci z naszej parafii zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach na szczeblu diecezjalnym, będą więc w Łodzi reprezentować naszą parafię oraz diecezję.

 

12. Także, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej.

 

13. Serdecznie dziękujemy grupom osób z Kosowa Lackiego, Nowej i Starej Maliszewy, Tosi i Krup, Gut i Trzcińca Dużego za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

Dziękujemy także Panu Radosławowi Jakubaszkowi za przygotowanie terenu i przywiezienie piasku na boisko do plażowej piłki siatkowej, które powstaje przy plebanii. Dziękujemy również ojcom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za prace przy budowie boiska.