3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. 4 marca, w poniedziałek – uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

 

2. Również, 4 marca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3. 7 marca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

4. W dniach 8 - 10 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

Program rekolekcji będzie następujący… (przeczytać program na pierwszy dzień!).

Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Spowiedź – w piątek i w sobotę.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Grzegorz Kucharski ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich z Bożęcina Dużego k. Ożarowa Mazowieckiego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 14 lutego do 26 maja). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych.

Prosimy także, aby osoby słabo słyszące spowiadały się w zakrystii.

 

5. 8 marca, w piątek – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie kobiety z naszej parafii na Drogę Krzyżową, która będzie ofiarowana w ich intencji.

 

6. 10 marca, w przyszłą niedzielę, rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.

7. W dniach 13 – 14 kwietnia br. organizowana jest pielgrzymka w intencji Ojczyzny „Szlakiem wiary Ojców”. 

W programie:

-13 kwietnia: Markowa (miejsce kultu błogosławionej Rodziny Ulmów), Strachocina (miejsce urodzenia i szczególnej czci św. Andrzeja Boboli – modlitwa w intencji Ojczyzny),

-14 kwietnia: Komańcza (miejsce internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego), Kalwaria Pacławska (sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej).

Koszt: 360 zł.

Zapisy w kancelarii parafialnej (przy zapisie należy podać numer PESEL, numer telefonu i wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł).

 

8. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Nowego Ratyńca – 1000 zł, z Kosowa, z ul. Polnej – 100 zł.