33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Telaki (kolonie), wtorek – Telaki (wieś), środa – Ratyniec Stary i Nowy, czwartek – Łomna i Zaleś (od godz. 8.30), piątek – Nowa Wieś i Grądy, sobota – Henrysin, Zawady, Olszew.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2. 20 listopada, w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

3. 21 listopada, we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

4. 22 listopada, we środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

 

5. 24 listopada, w piątek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

 

6. 25 listopada, w sobotę – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św., w przyszłą niedzielę, 26 listopada o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

8. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła: Kosów – z ul. Wolności: 1000 zł.

Dziękujemy, również 7 mężczyznom (4 z Kosowa, 2 z Rytel Wszołek, 1 z Nowej Wsi), którzy w piątek, 17 listopada, przenieśli ławki i inne sprzęty w kościele oraz przygotowali zakrystię do prac remontowych.

Dziękujemy, także 10 kobietom (6 z Tosi, 2 ze Starej Maliszewy, 2 z Nowej Maliszewy), za posprzątanie kościoła w piątek, 17 listopada oraz 14 kobietom (5 z Kosowa, 5 z Tosi, 2 ze Starej Maliszewy, 2 z Nowej Maliszewy, za posprzątanie kościoła w sobotę, 18 listopada.