22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Jutro – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

2. 7 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

3. 8 września, w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną - o godz. 12.00 i - o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

Z racji uroczystości odpustowej w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

4. 9 września, w sobotę, w Łubinie Kościelnym odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00.

 

5. 10 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne z dziećmi, które w przyszłym roku będą przystępowały do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

6. Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk wraz z Zarządem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i najstarszych klas szkół podstawowych na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Drohiczyna, który odbędzie się we czwartek, 14 września br. Wzorem ubiegłych lat zapraszamy, aby podczas Mszy św. szkoły noszące imię świętych i błogosławionych były reprezentowane również przez poczty sztandarowe, niech to będzie również ich święto. Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu, przy replice ołtarza papieskiego znajdującego się na parkingu katedralnym w Drohiczynie. Wśród zaproszonych gości jest Małe TGD, oraz Edzio Rap znany z Tik Toka. 

 

7. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Święty Stanisław Kostka w oczach dziecka”. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na profilu Facebook’owym parafii lub można je uzyskać u ks. Grzegorza.

8. Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień: Intencja powszechna – Za ludzi żyjących na marginesie. Módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi.

 

9. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc wrzesień:

-za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego.

-o błogosławieństwo Boże dla rozpoczynających nowy rok szkolny  i pomnożenie wiary w sercach naszej młodzieży.

 

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary na remont kościoła: Chruszczewka – 4800 zł, Trzciniec Mały – 3200 zł, Dębe 4350 zł, ofiary indywidualne na łączną sumę – 540 zł.

 

11. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Julii Radkowskiej i Przemysławowi Kondraciukowi, Klaudii Wyszomierskiej i Kamilowi Wyszomirskiemu oraz Państwu Annie i Januszowi Zakrzewskim – za kwiaty do dekoracji kościoła.