4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Powołani w Kościele”, rozpoczyna się 60.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, a także – kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2.        1 maja, w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

3.       Również, 1 maja, w poniedziałek rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

4.       2 maja, we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

5.        Także, 2 maja, we wtorek - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

6.       3 maja, we środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, a jednocześnie – 232.Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków.

7.       4 maja, we czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

8.        Również, 4 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

9.       5 majapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

10.     6 maja, w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

11.     Także, 6 majapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

12.     7 majapierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

13.     Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 7 maja, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

14.     9 maja, we wtorek, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędą się bezpłatne badania w kierunku wykrycia cukrzycy. Badania dotyczą osób powyżej 60.roku życia. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

15.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: Intencja powszechna – Za ruchy i wspólnoty kościelne. Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.

16.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc maj:

-w intencji dziękczynnej za beatyfikację bł. Pauliny Jaricot;

-w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.;

- o zakończenie działań zbrojnych między narodami.