NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1.       Dzisiaj, przypada 18.rocznica śmierci św. Papieża Jana Pawła II. Z tej racji zapraszamy na Drogę Krzyżową z Janem Pawłem II. Rozpocznie się ona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele parafialnym, a następnie wyruszymy w procesji ulicami naszego miasta.

2.        Wzorem lat ubiegłych, w Wielkim Poście, członkowie Kół Żywego Różańca podejmują post o chlebie i wodzie w intencjach duchowieństwa naszej diecezji oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym roku także - o pokój na Ukrainie. Zadanie to przydzielone jest czasowo poszczególnym dekanatom. W naszym, Dekanacie Sterdyńskim, podejmujemy te wyrzeczenia w dniach od 3 do 5 kwietnia.

3.       4 kwietnia, we wtorek, odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jeszcze dzisiaj można zgłaszać chętnych.

Odwiedziny we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a w Kosowie – o godz. 15.00.

4.       6 kwietnia – WIELKI CZWARTEK.

Nie będzie Mszy św. porannych.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00.

Po Mszy św. - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”.

Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny.

O godz. 20.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja - do godz. 21.00.

Również, 6 kwietnia, we czwartek, przypada 10.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy, tego dnia w modlitwie, o naszym Pasterzu.

5.        7 kwietnia – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

Adoracja – od godz. 9.00.

Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00.

Centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża.

Za udział w adoracji podczas liturgii Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny.

Ofiary składane na tacę podczas adoracji, będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Przy Grobie Pańskim rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja – do godz. 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Z racji Wielkiego Piątku, kiedy to w sposób szczególny adorujemy krzyż, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

6.        8 kwietnia – WIELKA SOBOTA.

Adoracja – od godz. 9.00.

Wigilia Paschalna – o godz. 19.00. Liturgia rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przy kościele. W trakcie nabożeństwa nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Z tej racji na liturgię przynosimy świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku). Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można zyskać odpust zupełny.

Na zakończenie liturgii – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja po zakończeniu Wigilii Paschalnej – do godz. 21.00.

Poświęcenie pokarmów:

-w kościele – o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00;

-w terenie – od godz. 9.00:

® 1 trasa: Olszew, Henrysin, Zawady, Grądy, Nowa Wieś, Łomna, Zaleś, Stary Ratyniec, Nowy Ratyniec, Telaki, Trzciniec Mały, Trzciniec Duży i Chruszczewka;

® 2 trasa: Sitne, Żochy, Dębe, Stara Maliszewa, Nowa Maliszewa, Guty, Jakubiki, Rytele Wszołki, Krupy i Tosie.

Księża do poszczególnych wsi przyjadą własnymi samochodami.

7.       9 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Adoracja – od godz. 5.00.

Msza św. rezurekcyjna – o godz. 6.00.

Pozostałe Msze św.:

-w kościele: o godz. 10.00 i o godz. 12.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00);

-w kaplicach: w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

8.       Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego i do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do adoracji mieszkańców poszczególnych ulic w Kosowie i miejscowości w parafii. Orientacyjny plan adoracji zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

Druhów Strażaków zapraszamy do czuwania przy Grobie Pańskim i do udziału w procesji rezurekcyjnej.

9.       W czasie Triduum Paschalnego księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Grafik dyżurów również będzie znajdował się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

10.     Serdecznie dziękujemy Ks. Grzegorzowi za zorganizowanie i przeprowadzenie Nocnej Drogi Krzyżowej. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem Pana Burmistrza, za zabezpieczenie transportu dla pątników oraz mieszkańcom poszczególnych miejscowości – za przygotowanie trasy, a także za uporządkowanie krzyży i kapliczek przydrożnych.

Dziękujemy, także policji za zabezpieczenie porządku.

Wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej dziękujemy za piękną postawę modlitewną i zachowanie porządku.

11.     Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:

Kosów, ul. Nowa – KŻR im. Św. Faustyny – 100 zł; Kosów, ul. Nurska – KŻR im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 200 zł; Kosów, ul. Leśna – KŻR im. Św. Józefa – 200 zł; Kosów, ul. Pańska – KŻR im. Św. o. Pio – 200 zł; KŻR z Trzcińca Dużego – 160 zł; KŻR z Łomnej – 220 zł; Krupy – KŻR im. Św. Józefa – 160 zł. Ofiarodawcom indywidualnym - na łączną sumę 550 zł.

Dziękujemy również, za ofiary składane na ten cel przy okazji Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy także, za ofiarę w wysokości 300 zł na energooszczędne żarówki do kościoła.