3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       W sobotę, 21 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół.

          Zachęcamy, te rodziny, których z różnych przyczyn nie było w domach w czasie kolędy, aby w najbliższym czasie zaprosiły księdza. Postaramy się także, odwiedzić zakłady pracy i różne instytucje, o ile pojawią się zaproszenia.

         

2.       24 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.       Również, 24 stycznia, we wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4.       25 stycznia, we środę - święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, a także - zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

5.       26 stycznia, we czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

6.       Także, 26 stycznia, we czwartek, pod hasłem: „Chrześcijanie i Muzułmanie: dzieląc radości i smutki”, będziemy obchodzili XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlimy się w intencji owocnego dialogu i pojednania chrześcijańsko – muzułmańskiego.

 

7.        28 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

8.        Również, 28 stycznia, w sobotę, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Oleksiaka-Wichury 5.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 29 stycznia po każdej Mszy św., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała gromnice. Cena za parę wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność statutową stowarzyszenia.