29. NIEDZIELA ZWYKŁA

19 października 2014 r.

1. Z O. Władysławem Bodzionym, redemptorystą, rozpoczynamy przygotowanie do misji świętych. Dziękujemy za dzisiejszą obecność i dar Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich Parafian do duchowego wysiłku i gorliwej modlitwy o dobre, głębokie przeżycie tego czasu.

2. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. Jego hasłem są słowa Z Ewangelią do narodów. Modlitwą otoczmy naszych misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz misji!

3. W najbliższą niedzielę (26.10) - w kościołach poświęconych - uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy dobremu Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za kapłanów i wiernych, którzy się tutaj przed nami modlili.

4. 25.10.2009 r. w naszym kościele uroczyście zawiesiliśmy Obraz Jezusa Miłosiernego. Zobowiązaliśmy się do odmawiania w każdy piątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. W kolejną rocznicę tego wydarzenia, czyli w przyszłą niedzielę – w Godzinie Miłosierdzia (od 15.00 do 16.00) – zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

5. W kancelarii parafialnej można złożyć kartki wypominkowe.

6. Znicze Caritas możemy nabyć przed kościołem (po 5 zł). Jest to forma dobrego uczynku na rzecz ubogich, a tym samym wsparcie duchowe dla naszych zmarłych.

7. Dziękujemy Darczyńcom wspierającym potrzebujących na Ukrainie. Dary zostały przekazane do Sokołowa Podl. i za pośrednictwem Caritas trafią do odbiorców.

8. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne – w ramach zbiórki jesiennej: Rytele-Wszołki – 400 zł, Krupy – 140 zł, Zaleś – 160 zł, Jakubiki – 310 zł, Kosów Lacki: ul. Spokojna, Sportowa i Kościelna – 315 zł, ul. Nurska i przyległe – 500 zł, Osiedle Leśne – 530 zł, Hulidów, ul. Młynarska i Zacisze – 550 zł, Albinów i część ul. Leśnej - 450 zł. Bóg zapłać!

9. Narzeczeni mają możliwość skorzystania z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów. Spotkania obejmują dwa weekendy: 8-9 listopada i 22-23 listopada 2014 roku.

10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza jutro o godz. 19.00 do Sokołowa Podl. (par. św. Jana Bosko, sala neokatechumenalna) na spotkanie formacyjne.

11. Przypominamy, że jak zawsze w nocy z soboty na ostatnią niedzielę października dokonuje się zmiana czasu na zimowy. Należy cofnąć wskazówki o godzinę.

12. Dzisiaj – w ramach badań statystycznych – przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii świętej.

13. Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej zapraszają na Bal Charytatywny, którego celem jest pomoc w zebraniu środków na turnus rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Bal odbędzie się 8 listopada w sali U Jakuba. Zapisać się można w sklepie Robson w Kosowie Lackim. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w balu, a chciałby wesprzeć tę inicjatywę, może w tym sklepie złożyć swoją ofiarę.