2 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący:

-poniedziałek – Kosów Lacki – ul.: Polna, Gutowska i Boczna,

-wtorek – Kosów Lacki – ul.: Nurska, Radosna, Sadowa,

-środa – Kosów Lacki – ul.: Wolności i przyległe oraz Pańska.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

2.       5 grudnia, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

3.       7 grudnia, we środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

Zapraszamy wszystkich pszczelarzy z naszej parafii na Mszę św., która zostanie ofiarowana w ich intencji.

4.       8 grudnia, we czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

5.       W dniach 9 – 11 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

Program rekolekcji w piątek: Msze św.: 9.00; 11.00 (z nauką dla dzieci i młodzieży); 15.00 (Rytele Wszołki); 17.00.

Spowiedź – piątek i sobota.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. kan. dr PAWEŁ RYTEL-ANDRIANIK, Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski..

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

6.       W przyszłą niedzielę, 11 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

7.       Również, w przyszłą niedzielę, 11 grudnia po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim będą rozprowadzać pierniczki świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne, a przede wszystkim na pokrycie kosztów tzw. „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin. Dziewczynka jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 r. Dzięki comiesięcznym wpłatom uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry urszulanki, a jej rodzina otrzymuje pomoc materialną, głównie w postaci produktów spożywczych.

8.       21 grudnia, we środę, planowane są  odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do niedzieli, 18 grudnia, zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.