22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       29 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

2.       31 sierpnia, we środę – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

 

3.       Również, 31 sierpnia, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 

4.       Od 1 września zostaje wznowione odprawianie Mszy św. o godz. 7.30, rano.

 

5.       Także, 1 wrześniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.       Również, 1 września, we czwartek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 9.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

7.       1 września, we czwartek, przypada 83.Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

 

8.       2 wrześniapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

9.       3 września, w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

10.     Także, 3 wrześniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

11.      4 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

12.     Również, 4 września, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 – spotkanie wszystkich zespołów, które przygotowują poczęstunek na Dożynki Diecezjalne.

 

13.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień: Intencja powszechna – O zniesienie kary śmierci. Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

 

14.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc wrzesień:

-o pokój w Ukrainie i na świecie,

-za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego,

-o dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży,

-za ofiary wojny w Ukrainie.

 

15.     Serdecznie dziękujemy za ofiary na przygotowanie poczęstunku podczas Dożynek Diecezjalnych: Telaki – 2719 zł, Zawady – 920 zł, Rada Parafialna – 770 zł.

          Jednocześnie informujemy, że jak dotąd, powstało jedenaście zespołów, które przygotują posiłki.

 

16.     Dziękujemy nowożeńcom: Annie Szymańskiej i Bartłomiejowi Mrozowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.