17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.      Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji są także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jerzego Gugałę z Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów z Ząbek. Zebrane środki przez Jego ręce zostaną przekazane misjonarzom pallotyńskim, którzy prowadzą liczne misje na całym świecie. Każdy kierowca otrzyma też różaniec ze św. Krzysztofem.

 

2.      25 lipca, w poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła.

 

3.    26 lipca, we wtorek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.

 

4.        29 lipca, w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

 

5.      Informujemy pielgrzymów udających się 30 lipca na pielgrzymkę do Niepokalanowa, że wyjazd nastąpi o godz. 7.00 sprzed kościoła. Koszt - 80 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

 

6.      Jeszcze raz informujemy, że Akcja Katolicka zaprasza na 20.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny w Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 31 lipca, z kościoła parafialnego.

                     Tego też dnia do Prostyni przybędzie Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej.

 

7.      Również, 31 lipca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie liderek i liderów grup parafialnych oraz zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

 

8.      2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 36.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą, do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób, w tym ok. 10 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

 

9.      Jeszcze raz zachęcamy do zapisywania się do Grupy Srebrnej Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a więc tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

         - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

         - odmówienie cząstki różańca,

         - spełnienie dobrego uczynku,

         - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

 

10.    Bóg zapłać, za ofiarę w wysokości 500 zł na renowację drzwi w kościele.

 

11.             Dziękujemy, nowożeńcom: Sylwii Rojek i Patrykowi Sobieszczakowi oraz Weronice i Mateuszowi Kurowickim, za kwiaty do dekoracji kościoła.