15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       11 lipca, w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

2.       12 lipca, we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

3.        13 lipca, we środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

         

4.       Również, 13 lipca, we środę po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

5.       15 lipca, w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

6.       16 lipca, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

7.       17 lipca, w niedzielę o godz. 15.00 – spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy na nie także sołtysów z tych miejscowości, gdzie nie ma radnych i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Tematem spotkania będzie organizacja Dożynek Diecezjalnych, które odbędą się 10 września br. w Kosowie Lackim.

         

8.                 Osoby, które chcą się wyspowiadać w dni powszednie, proszone są o przystępowanie do sakramentu pokuty przed Mszami św. Jest czas wakacji i urlopów, i może zdarzyć się tak, że w kościele będzie tylko jeden ksiądz, który odprawia Mszę św.

 

9.               W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Idziemy w pokoju Chrystusa”, odbędzie się 32.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

          Szczegóły na temat pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub w Internecie.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

          - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

          - odmówienie cząstki różańca,

          - spełnienie dobrego uczynku,

          - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

          Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

 

10.     Dziękujemy, nowożeńcom: Renacie i Sylwestrowi Grzymałom, za kwiaty do dekoracji kościoła