UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.       Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

2.       13 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

3.       Również, 13 czerwca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

4.        14 czerwca, we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5.        15 czerwca, we środę, rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

6.      16 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa.

Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

7.       17 czerwca, w piątek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

8.       19 czerwca, w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 odbędzie się promocja książki autorstwa Pana Lecha Niepiekło pt. „Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy”. Jest to potężna dwutomowa pozycja wydana wspólnie przez Autora i parafię. W pierwszym tomie znajdziemy historię parafii i poszczególnych miejscowości oraz genealogie niektórych rodów. W drugim – księgi metrykalne od 1590 do 1815 roku. Promocja będzie okazją do spotkania z autorem i nabycia książki w cenie 200 zł/egz. (2 tomy).

9.       Dziękujemy nowożeńcom: Joannie Kietlińskiej i Jarosławowi Żochowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.