2 NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.       Dzisiaj, za odmówienie lub odśpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego, można (pod zwykłymi warunkami) zyskać odpust zupełny.

W kościele, Koronka zostanie odśpiewana po Mszy św. o godz. 12.00, a po niej rozpocznie się kolejny etap peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii.

2.        Również dzisiaj, pod hasłem „Miłosierdzie, nadzieją dla świata” rozpoczyna się 78.Tydzień Miłosierdzia.

3.       25 kwietnia, w poniedziałek - święto św. Marka Ewangelisty.

Jest to jednocześnie dzień imienin Pana Organisty. Pamiętajmy o naszym Solenizancie w modlitwach.

4.        Także, 25 kwietnia, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Akcji Katolickiej.

5.       26 kwietnia, we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.       27 kwietnia, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7.        29 kwietnia, w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

8.       Również, 29 kwietnia, w piątek – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

9.       Także, 29 kwietnia, w piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10.     1 majapierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

11.     Również, 1 maja, w przyszłą niedzielę – wspomnienie liturgiczne św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

12.     Także, 1 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 9.15 – spotkanie członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii.